Home Nemovitosti, reality Rodinné domy, vily, chaty Prodej domu na náměstí v Rabí, okr. Klatovy
Je nám líto, ale tenhle inzerát již není aktuální.

Prodej domu na náměstí v Rabí, okr. Klatovy

Rabí
17. 9. 2020 - 15:18
2 700 000 Kč
Prodávající

Popis

Prodej udržovaného původního rodinného domu s barokním štítem a vjezdovou bránou s velkými dřevěnými vraty. Dům se nachází přímo na náměstí v Rabí, pod hradem, je nemovitou kulturní památkou. Nemovitost má uzavřený dvůr, garáž, menší zahrádku s výhledem na kostel pod hradem a směr k Nezamyslicím. Zastavěná plocha a nádvoří o výměře 231 m2, voda z obecního vodovodního řadu, jímka, el. 230/400V.
Dispozice obytné části: v přízemí bytová jednotka 2+1, koupelna se sprchou a s WC, chodba, vytápění krbovými kamny s výměníkem, radiátory, v koupelně žebříček, krb. Ve štítové místnosti dřevěný strop s přiznanými trámy, podlaha dřevěná. V dalších místnostech podlaha dlažba a parkety, klenuté stropy. V podkroví 3 obytné místnosti, kuchyňka, sprchový kout, není WC. Vytápění švédskými kamny a v kuchyni radiátory z přízemí. Podlaha dřevěná.
Rekonstrukce přízemí domu proběhla v r. 1975 – nové rozvody vody, odpadů, elektřiny, okna dřevěná zdvojená, izolace stěn. V r. 1993 byla položena nová střešní krytina, střecha opatřena okapy a okapovými svody. V r. 2000 vestavba podkroví – nové rozvody vody, odpadů a elektřiny, izolace a dřevěné obložení stěn. Nemovitost je ihned k bydlení, skýtá naprosté soukromí a poskytuje pěkné bydlení v historickém domě.
Malé městečko Rabí je malebně rozloženo pod strmými hradními zdmi národní kulturní památky – hradu Rabí.
Z historie: V dubnu roku 1420 objevil se Jan Žižka poprvé před hradbami Rabí, aby zničil moc svých zapřisáhlých odpůrců. Hrad byl považován za nedobytný, přesto ho Jan Žižka a jeho vojsko dobyli. Když husité odtáhli, dal Jan z Rýzmburka hrad znovu opraviti a pokračoval dále ve svých piklech proti Žižkovi. Proto přitrhl Žižka v červenci roku 1421 k Rabí poznovu. Stoje pod starou hrušní, osaměle v poli stojící, řídil odtud boj. Nešťastnou náhodou přiletěl s hradeb proti němu šíp, zarazil se do pně a vyrazil z něho třísku, která vlétla Žižkovi do jeho jediného zdravého oka. Rána byla krutě osudná. Žižka byl hned odvezen do Prahy k léčení, avšak k žalu všech věrných Čechů nenabyl ztraceného zraku. Rábské věže a hradby byly posledním obrazem, na němž v hněvu spočinul jeho orlí zrak.

V místě je městský úřad, obchod, několik restaurací, cukrárny, TJ a především hrad, který ročně navštíví velké množství návštěvníků. Bývalá hradní konírna slouží jako výstavní prostor, koncertní a svatební síň. Atraktivním zpestřením letní sezóny je areál dravých ptáků v podhradí s ukázkami sokolnictví. Během roku probíhá na hradě řada kulturních akcí.
Vzdálenost od Sušice 10 km, od Klatov 40 km, od Horažďovic 9 km. Dobré autobusové spojení. Možno využít i vlakové spojení v Žichovicích, které jsou vzdálené 2 km. Rozšířenou občanskou vybavenost poskytují nedaleká města Sušice a Horažďovice.
Cena : 3.000.000,- Kč

Parametry

Povaha inzerátu
prodej
Druh domu
rodinný dům, vila
Dispozice
4+2
Materiál stavby
kamenný dům
Umístění a okolí
centrum obce
Možnost parkování
garáž
Energetická třída (štítek)
G
Vybavenost domu
nezařízeno
Stav domu
velmi dobrý
Poloha domu
samostatný
Podlahová plocha domu (m²)
160
Plocha parcely (m²)
231
Počet podlaží
1

Ostatní

Sklep apod.

Prodej domu na náměstí v Rabí, okr. Klatovy

Zavřít Zavřít
Prodávající
Šumava reality
Pošlete uživateli zprávu
0 / 1000

Nahlásit inzerát

Zavřít Zavřít
0 / 2000
Děkujeme za zpětnou vazbu! Inzerát byl nahlášen!