Tento inzerát je starší než 10 měsíců, takže je možné, že už není aktuální. Klikněte zde pro podobné, ale aktuální inzeráty!

Investiční příležitost - stavební pozemky Otovice u K.Varů

ObecOtovice
UliceK Panelárně
Povaha inzerátuprodej
Druh pozemkustavební - komerční
Plocha pozemku3.6 ha (36000 m²
Internet

Ověříme dostupnost internetu
na vaší adrese

Cena:

11 160 000 Kč

Popis:

SLEVA - Prodej souboru investičně zajímavých stavebních pozemků o rozloze 36.000 m2 vhodných pro developerskou výstavbu solitérních a řadových rodinných domů, bytových rezidencí, sportovních a rekreačních areálů i výstavbu doplňkové občanské vybavenosti a služeb(včetně sociálních - např.seniorského bydlení). Zhruba jedna třetina plochy je na základě zpracování územní studie zastavitelná ihned, zbylé dvě třetiny (rozvojová rezerva) jsou vhodné jako střednědobá investiční příležitost s dobrým potenciálem budoucího zhodnocení.

Jedná se o skupinu celkem čtyř navazujících rovinatých pozemků situovaných v klidné přírodní lokalitě širšího centra Otovic mezi ul.K Panelárně a Hroznětínskou, pouhé 4 km od Karlových Varů. Parcely mají celodenní oslunění a výhled na Krušné hory; jejich osa je orientována ve směru sever-jih. Zřízení přípojek vody, kanalizace, elektřiny a plynu je předjednáno.

Územní plán obce charakterizuje dané území takto:

cca 1/3 uvedené plochy (ozn. Z 13) jako urbanisticky hodnotné území, vhodné pro realizaci smíšené obytné výstavby venkovského typu („SV“).

zbylé cca 2/3 plochy (ozn. R3, R4-SV) jsou v územním plánu vedeny jako rezerva pro smíšenou výstavbu venkovského typu, tvořenou kombinací venkovského bydlení, občanské vybavenosti, zařízení hromadné rekreace, služeb, drobné výroby a zeleně. Velmi dobře možné je také využití pro zemědělské účely – farmaření. V ÚP je území charakterizováno jako urbanisticky velmi významná plocha s možností variantního řešení zástavby, která může být zastavěna při realizaci většího společného projektu se sousední rozvojovou plochou Z 13.

Spolu s dalšími na ně navazujícími okolními plochami doplňují tyto parcely novou, postupně vznikající ucelenou obytnou zónu s těsnou vazbou na lázeňské město, s kompletní infrastrukturou a propojenými funkcemi využití daného území, o kterou je již nyní zejména mezi obyvateli K.Varů a Ostrova značný zájem.

Pro developerskou zástavbu respektující podmínky stanovené územním plánem byl již zpracován architektonický model využitelnosti území, který počítá s výstavbou cca 90 obytných jednotek:

10 menších rezidenčních objektů s byty o ploše 50-60 m2 typu startovního bydlení pro mladé páry, singles, seniory nebo pro společné bydlení více-generačních rodin (celkem 40 – 50 bytů); alternativně je možné také část objektů využit jako domy s pečovatelskou službou a zdravotnickými službami

10 dvoupodlažních řadových rodinných domů s byty o ploše cca 100 m2 pro mladé rodiny (celkem 40 bytů)

10 solitérních rodinných domů s užitnou plochou 120 - 150 m2 a příznivou pořizovací cenou

Velmi významným faktorem pro ekonomiku budoucí developerské výstavby na uvedených pozemcích je vymezení druhu těchto ploch jako smíšených venkovských obytných ploch (SV). Toto vymezení umožňuje dané plochy využít pro výstavbu mnohem variantněji a efektivněji než je tomu u ploch „jednodruhových“, tedy u ploch tzv. bydlení čistého, a docílit tak podstatně vyššího efektivního výnosu celého projektu.

Obec Otovice je vyhledávanou lokalitou příměstského bydlení s výbornou dopravní dostupností do sousedních Karlových Varů (jichž byla až do r. 1991 součástí), dobrou občanskou vybaveností (škola, školka, obchody, lékař, knihovna, MHD, atd.), pracovními příležitostmi i velmi pěkným a čistým přírodním prostředím (lesy, rybníky, lyžování, cykloturistika).

CENA: 310 Kč/m2 (11.160.000 Kč/cca 437.000 EUR)

Oblast inzerce:

Karlovy Vary

Druh inzerátu:

firemní inzerce

Číslo inzerátu:

7140201

Počet zhlédnutí:

68 548x

Zhlédnutí detailu:

1 944x

PODAT INZERÁT ZDARMA

Ve vyhledávání je 1 049 496 inzerátů