06.10.2020 07:06   |  Nabídka / Prodám   |  Rodinné domy, vily, chaty   |   Rodinné domy, vily   |   Rodinné domy nad 10 mil.
Obec
Ostrava
Ulice
Povaha inzerátu
prodej
Druh domu
rodinný dům
Dispozice domu
Podlahová plocha
1485 m²
Materiál budovy
cihla
Stav nemovitosti
Vybavenost domu
Druh umístění
Poloha domu
Počet podlaží
2
Možnost parkování
Energetická třída
G
Cena: 14 326 300 Kč
Popis:

Jedinečný rodinný dům situovaný v nejžádanější části Ostravy je nyní k dispozici právě pro Vás. Zcela unikátní je tato nemovitost ve svém umístění na rozhraní městských částí Ostrava-Svinov a Ostrava-Poruba, kdy máte v docházkové vzdálenosti restaurace a ruch Hlavní třídy, ale zároveň klid vlastní rozlehlé zelené zahrady, který běžně zažijete jen mimo město.


Popis a hodnocení lokality:
Dům se nachází v klidném slepém zakončení ulice, jedná se tedy o lokalitu spadající mezi městskou část Poruba a Svinov, což je jedna z nejžádanějších částí města Ostravy. Čtvrť je považována za velmi bezpečnou a zelenou v městě Ostrava. Samotné okolí domu je tvořeno nižšími a menšími řadovými domy a množstvím zeleně. Ulice je zakončená polem a další zástavba v ulici již nebude možná. V blízkosti domu je veškerá občanská vybavenost včetně školek, škol, supermarketu Kaufland, restaurací a zastávek MHD. Do 5 minut lze dojet na vlakové nádraží Svinov, stejně rychle se lze napojit i na dálnici D1. Okolí domu je klidné, hluk z ulic k domu nedoléhá, protože je odstíněn mohutnými vzrostlými stromy.

Popis zahrady, pozemku a situace domu:
Pozemek je ideálního čtvercového tvaru o velikosti 1 485 m2, oplocen ze všech stran a ze 3 stran dále doplněn živými ploty, čtvrtá strana pozemku je oplocena nově zbudovaným 2 metry vysokým betonovým plotem. Čelní strana směrem do ulice je dále kryta mohutnými stromy. Vjezd na pozemek je možný skrze elektricky ovládanou bránu, kterou lze ovládat i mobilním telefonem.
K zahradě dále náleží nově zbudovaný prostorný zahradní domek s dřevníkem. Zahrada je navržena zahradním architektem a obsahuje mnoho různých druhů rostlin.
Zastřešené zahradní posezení u domu je situováno směrem na jihozápad a nabízí tedy dlouhé odpolední slunce po většinu roku.


Popis domu:
Rodinný o dispozici 7+1 a celkové ploše 341 m2, je vystavěn v zděné technologii z keramických tvárnic o tloušťce 400 mm a polystyrénových desek o tloušťce 70 mm. Dům má 2 obytné patra. V prvním podlaží je situována denní část domu, přes vstupní zádveří se vchází do zádveří a dále do vstupního prostoru se schodištěm. Ze zádveří je přístupná dvougaráž. Na vstupní prostor navazuje jak kuchyně, tak obývací prostor obývacího pokoje, který je přímo spojen s kuchyní a prostornou jídelnou. Z obývacího pokoje lze poté vstoupit do druhého zádveří (druhý vchod do domu) u kterého je situován hostinský pokoj. V tomto podlaží se také nachází navzájem oddělená koupelna se sprchovým koutem a toaleta.
Přes jednoramenné schodiště je přístupné druhé podlaží. V tomto podlaží se nachází pět samostatných pokojů, které lze využít například jako ložnice, dvě pracovny a dva dětské pokoje. Z ložnice a dvou samostatných pokojů je možný vstup na balkón. Na tomto podlaží se nachází také šatní prostor s úložným prostorem vyrobeným na míru a navzájem oddělná koupelna s rohovou vanou a toaleta.
Obývací pokoj, jenž tvoří dominantu domu je zajímavý tím, že má 7 velkých oken od východu na západ a proto je vždy nádherně prosluněný a plný světla. V obývacím pokoji je výkonný krb, kterým lze vytopit celý dům.
Všechny místnosti i chodby jsou nadstandardně velkorysých rozměrů a díky velkým oknům jsou světlé.
Jednotlivé výměry pokojů lze vidět na přiložených fotografiích projektové dokumentace.


Zdroj vytápění a provozní náročnost a napojení na sítě:
Dům je vytápěn tepelným čerpadlem vzduch-voda s el. dotápěním systém Viessmann + zásobníkem teplé vody. Spodní patro domu je vytápěno podlahovým teplovodním vytápěním, vrchní patro je vytápěno radiátory Korado s integrovanými termostatickými ventily. Tepelné čerpadlo bylo pravidelně servisováno přímo u výrobce Viessmann, v tomto roce bylo osazeno novým magnetickým filtrem pevných částic.
Jelikož je dům velmi kvalitně zateplen pohybují se náklady na provoz včetně vytápění ve výši cca 3.500 Kč/měs. Díky tepelnému čerpadlu lze vyjednat velice výhodné tarify ceny elektrické energie.
Dům je napojen na městskou kanalizaci a vodovod.
Průkaz energetické náročnosti budovy je hodnocen klasifikační třídou C - úsporná . Energetický štítek bude dodán v nejbližší době (z toho důvodu zatím uvádíme klasifikační třídu G).


Další informace:
Na základě přání majitele byl sestaven návštěvní řád prohlídek, kterým je nutné se řídit.

-----------------------------

Lokalita: Ostrava

sipka dolu
Do oblíbenýchDo oblíbených
SdíletSdílet
Sdílet inzerát
Poslat emailem
VytisknoutVytisknout NahlásitNahlásit

Kontaktovat


REALITY PRORADOST s.r.o.
Odkaz: https://www.hyperreality.cz…

Váš makléř

Natálie Skřičková
Telefon: +420 723044951

Hyperrychlá odpověď na inzerát


Oblast inzerce:
Druh inzerátu:
firemní inzerce
Číslo inzerátu:
15689101
Počet zhlédnutí:
124x
Zhlédnutí detailu:
130x