Tento inzerát je starší než 10 měsíců, takže je možné, že už není aktuální. Klikněte zde pro podobné, ale aktuální inzeráty!

DOŽIVOTNÍ RENTY PRO SENIORY

Povaha inzerátuprodej
Druh domurodinný dům
Dispozice domujiné dispozice
Podlahová plocha50 m²
Velikost parcely300 m²
Materiál budovycihla
Stav nemovitostidobrý
Druh umístěnícentrum obce
Poloha domuřadový
Počet podlaží1
Internet

Ověříme dostupnost internetu
na vaší adrese

Cena:

neuvedeno

Popis:

Vlastníte nemovitost a chcete se zajistit na stáří?

Seniorům nad 70 let nabízíme v rámci zpětné (či reverzní) hypotéky pomoc s řešením jak se finančně a trvale zajistit na stáří a využít k tomu bezpečně vlastní nemovitost. Partnerem je při celkové realizaci přímo naše společnost KRÁLOVSKÁ REALITNÍ, spol. s r.o. Jako finanční vyrovnání si můžete zvolit buďto jednorázové vyplacení peněz nebo doživotní rentu s právem doživotního užívání nemovitosti. Realizace je stoprocentně a bezpečně zajištěna formou věcného břemene užívání bytu či domu vloženého do katastru nemovitostí. Celý proces dozoruje naše právní oddělení ve spolupráci s notářkou, jež sídlí na adrese sídla naší společnosti.

Historie a podstata

Odprodej vlastní nemovitosti jako zajištění na stáří funguje již mnoho desítek let zejména v západní Evropě a Spojených státech amerických. Díky naší nabídce je možné využít výhod Hypotéky naruby i v České republice. Prodej nemovitosti (bytu, domu, pozemku v osobním vlastnictví či jiné nemovitosti) s právem doživotního užívání umožňuje získat finance, které můžete využít k libovolným účelům. Sami si vyberete, zdali vám vyhovuje jednorázové vyplacení peněz nebo preferujete doživotní rentu. V praxi renta často převyšuje i vyplácený důchod. Oba způsoby je možné dokonce zkombinovat.

Způsoby využití

Zpětná (reverzní) hypotéka (či hypotéka naruby) je určena zejména lidem, kteří vlastní nemovitost a nemají žádné dědice, případně nikdo z dětí ani příbuzných jejich dům či byt nepotřebuje nebo nechce. V praxi je nejčastěji využívána forma doživotní renty pro zajištění vyšší životní úrovně. Může být použita také k zajištění nadstandardní lékařské péče doma nebo v pečovatelských zařízeních. Zcela běžná je i jednorázová výplata za výkup bytu či domu. Jednorázovou výplatu používají klienti pro nejrůznější účely (rekonstrukce chaty, cestování, koníčky, vyplacení v rámci rozvodového řízení apod.). Často z ní bývá financována i jiná nemovitost, např. pro vnoučata, u kterých je potřeba řešení vlastního bydlení již aktuální. Je možné uhradit i nemovitost zatíženou hypotékou.

Zajištění bydlení

Zajištění práva doživotního užívání je realizováno bezpečnou formou zápisu věcného břemene do katastru nemovitostí. Senioři tak nemusejí mít obavu z konání nebo nepředpokládaných finančních problémů nabyvatele. Ve smlouvě se ujednává také například možnost výpovědi, odstoupení od smlouvy, případně i zpětného odkupu. V případě jednorázového odkupu se kupní cena deponuje u notáře nebo advokátní kanceláře zvolené klientem.

Vstupní podmínky

V současné době lze hypotékou naruby financovat věcně nezatížené nemovitosti v osobním vlastnictví na území České republiky s aktuální tržní hodnotou od 1 mil. Kč. Horní hranice není omezena. Další podmínkou je dosažení hranice 70 let u nejmladší osoby s právem doživotního užívání.

Průběh a realizace

Klient, který splňuje vstupní podmínky pro hypotéku naruby (reverzní či zpětnou hypotéku), se obrátí na naši investiční společnost s žádostí o nezávaznou nabídku ceny za výkup nemovitosti (domu či bytu). Vyčíslíme hodnotu nemovitosti, finanční návratnost a učiníme finanční nabídku na jednorázovou výplatu a/nebo doživotní rentu. Připravíme kupní smlouvu včetně výplatních podmínek. Částka jednorázového vypořádání je pro Vás deponována u notáře či advokáta. Katastr nemovitostí zapíše nového vlastníka současně s věcným břemenem doživotního užívání a následně dochází k výplatě.

Oblast inzerce:

Praha

Druh inzerátu:

firemní inzerce

Číslo inzerátu:

13685159

Počet zhlédnutí:

2 639 414x

Zhlédnutí detailu:

1 748x

TOP inzeráty - Rodinné domy, vily, chaty

PODAT INZERÁT ZDARMA

Ve vyhledávání je 1 049 622 inzerátů