13.03.2018 16:13   |  Nabídka / Prodám   |  Rodinné domy, vily, chaty   |   Rodinné domy, vily   |   Rodinné domy do 2 mil.
Obec
Bílé Podolí
Ulice
Povaha inzerátu
prodej
Druh domu
rodinný dům
Dispozice domu
3+1
Podlahová plocha
490 m²
Velikost parcely
3265 m²
Materiál budovy
kamenný dům
Stav nemovitosti
před rekonstrukcí
Vybavenost domu
Druh umístění
centrum obce
Poloha domu
samostatný
Počet podlaží
1
Sklep apod.
ano, tento dům je podsklepen
Možnost parkování
Energetická třída
G
Upozornění pro realitní kanceláře
Tento inzerent si výslovně nepřeje být kontaktován zprostředkovateli. Respektujte prosím jeho rozhodnutí a kontaktujte ho pouze pokud jste koncoví zájemci!
Cena: 1 150 000 Kč

Popis: Nabízíme exkluzivně k prodeji malebný statek v obci Lovčice v podhůří Železných hor. Jedná se o bývalý hostinec s hospodářstvím o celkové velikosti pozemků 3265 m2. Usedlost sestává s obytného stavení s klenutými stropy a sklepem na nějž navazuje hospodářská část s chlévy o celkové zastavěné ploše 315 m2, před kterou je rozlehlý dvůr na němž je proti hospodářskému stavení stodola o ploše 112 m2. Vpravo od dvora je mírně svažitá zahrada na jejímž severním konci je další stodola o velikosti 182 m2. Celková plocha pozemků je 3265 m2, zastavěná plocha celkem 609 m2. Hlavní obytná budova je určena k rekonstrukci, ostatní budovy včetně hospodářské části navazující na obytnou část jsou stavebně v dobrém stavu odpovídájícímu stáří budov, všechny budovy jsou kamenné. V šedesátých letech minulého století byl zbourán hospodský sál a přistavěna veranda. Voda ze studně, elektřina 400/230 V, plyn v obci, vodovod ani kanalizace v obci nejsou. Nemovitost se nachází v podhůří Železných hor, ze zahrady je nádherný výhled na jejich hřebeny. 4 km od obce Lovčice je zámek Žleby. Zámek Žleby je zámek ve stejnojmenné obci přibližně 7 km na východ od Čáslavi. Jednalo se původně o hrad vystavěný rodem Lichtenburků (snad již Smilem z Lichtenburka). První nepřímá zmínka o něm pochází z roku 1289, kdy patřil Jindřichovi z Lichtenburka, jehož někteří potomci se začali zvát Žlebští z Lichtenburka. V 19. století prodělal hrad razantní přestavbu na novogotický zámek. Nyní je ve vlastnictví státu (správu zajišťuje Národní památkový ústav) a je přístupný veřejnosti.

sipka dolu
Do oblíbenýchDo oblíbených
SdíletSdílet
Sdílet inzerát
Poslat emailem
VytisknoutVytisknout NahlásitNahlásit

Kontakt


Studio Realit, s.r.o.
Telefon: 773 525 952
Odkaz: www.studioreali.com

Hyperrychlá odpověď na inzerát


Oblast inzerce:
Druh inzerátu:
soukromá inzerce
Číslo inzerátu:
13388328
Počet zhlédnutí:
80 276x
Zhlédnutí detailu:
1 467x